Kisbundi | Dátum: Szerda, 2015-04-01, 0:23 AM | Üzenet # 1 |
Őtábornoksága
Csoport: Adminisztrátorok
Üzenetek: 38
Állapot: Offline
| Sokan vagyunk úgy, hogy krémjeinkbe, tisztálkodó szereinkbe, kozmetikai termékeinkre szinte kínaiul van ráírva, hogy mit is tartalmaz. Így azt sem tudjuk, hogy az egyáltalán jó-e, használni fog vagy rontani? Ezért most, amiket esetleg meg is értünk, hogy mi, azokról lerántjuk a leplet, hogy mit is művel bőrünkkel. Mely anyagok által megtudhatjuk azt is, hogy otthonunkban mit is találunk arcunkra.
Kezdjük azzal, hogy milyen illóolajok alkalmasak számunkra: Minden bőrtípusra: kamillaolaj, narancsvirágolaj, narancsolaj, mentaolaj, rózsaolaj, levendulaolaj, karotinolaj.
Zsíros bőrtípusra: karotin olaj, citromolaj, gerániumolaj, rozmaringolaj, narancsolaj, narancsvirágolaj, rózsaolaj.
Gyulladásra hajlamos, érzékeny bőrre: narancsolaj, kamillaolaj, levendulaolaj, gerániumolaj, szantálolaj, mirtuszolaj.
Vízhiányos bőrre: karotin olaj, szantálolaj, gerániumolaj.
Szeborrhoeás bőrre: citromolaj, zsályaolaj, narancsolaj, narancsvirágolaj, gerániumolaj, mentaolaj, ciprusolaj, levendulaolaj, karotin olaj, borókaolaj, teafaolaj, rozmaringolaj, citromolaj, majoránnaolaj.
Aknés bőrre: citromolaj, eukaliptusz-olaj, borókaolaj, bazsalikomolaj, teafaolaj, kámforolaj, zsályaolaj, gerániumolaj.
Cellulit kezelésre: levendulaolaj, rozmaringolaj, kakukkfűolaj, cédrusolaj, borókaolaj, citromolaj.
Mindezek bejutási folyamata a szervezetbe a bőrön keresztül, azaz masszázs, fürdő, borogatás vagy légutakon keresztül, mint az inhalálás, belélegzés. Mivel nagyon erősek, tömények az illóolajok ezért bőrpróbát kell előtte végezni majd alapozó olajat kell használni, mint az olivaolaj, búzacsíra, avokádó, szőlőmag olaj, barackmagolaj.
Következzenek a gyógynövények:
Japánakác: gyulladásra hajlamos érzékeny bőrre, erősíti az érfalakat, növeli a hajszálerek rugalmasságát. Madárberkenye: segíti a bőr hidratációját, hámképző, tonizáló, anyagcsere javító, biztosítja a bőrfelszín pH-értékét. Pemetefű: zsírhiányos bőrre kiváló. Aloé: bőrpuhító, gyulladást gátló, fájdalom és viszketéscsillapító, fertőtlenít, védi a bőrt a káros ibolyántúli sugaraktól, minden bőrtípusra megfelel. Cickafark: fertőtlenít, gyulladást csökkent, nyugtat.
Kövirózsa: gyulladáscsökkentő, nyugtató, napégés okozta kellemetlen tünetek enyhítésére is szolgál, szemölcskezelésre, pigment foltok csökkentésére is tökéletes. Cserszömörce: fogínyöblögetésre. Fekete nadálytő: nehezen gyógyuló sebekre, pattanásos bőrre használható. Kocsánytalan tölgy: erélyes összehúzó szer a tágpórusúaknak ajánlatos az alkalmazása! Árnika: gyulladáscsökkentő, vérkeringés fokozó.
Citromfű: anyagcsere fokozó, fertőtlenít, frissít, hűsít. Hibiszkusz: puhít, tisztít, anyagcsere javító. Kakukkfű: antibakteriális. Paprika: vérbőséget okozó, fokozza az anyagcserét. Vadgesztenye: bőrfeszesítő, serkenti a keringést.
Otthonunkban ezekből a gyógynövényekből készíthetünk, teákat melyeket forrázva készítünk el a növény virágából, szárából vagy leveléből. Akár főzetet is készíthetünk vagy ázatot. Persze lehetséges, hogy 1-1 növény több hatást is elérhet, mindezek alkalmazása előtt ismét allergia próba szükséges. Mindezek növények származási helyéről bizonyosodjunk meg, hogy akár mi magunk gyűjtjük be vagy szakembertől vásároljuk.
Figyelni kell arra, hogy ne szennyezett környezetből származzanak a felhasznált növények. Mindig utána kell járni pontosan az alkalmazásáról annak helyes felhasználásáról.
Tehát óvatosan a növényekkel, hisz allergiát is okozhatnak vagy akár túladagolás. Esetleg keressünk fel egy szakembert, mint természetgyógyászt és esetleg a panaszainkat állítsuk fel, majd kérjük segítségét, hogy szerinte melyik növény is a legmegfelelőbb számunkra.
|
|
| |